| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Am 4 zile de cand tot ma iau niste carcei la picioare (In zona muschilor femurali) … momentan am avut parte de 3 carcei pana acum…unul a fost seara. Mentionez faptul ca, din moment ce s-a incalzit afara ies mai des la fotbal cu prietenii sau la plimbari. Tin sa cred ca de la efortul "intens" depus, mai ales la fotbal…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Carceii musculare indica lipsa de magneziu in organism.
Ar trebui sa mananci mai multe alimente care contin magneziu, eventual sa vorbesti cu medicul sportiv sau de familie, sa-ti prescrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fotbal feminin? Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Ia niste suplimente cu Magneziu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ce dorești?

| Anaa939839393 explică (pentru sadrian46):

O cauza… bine poate fi si de la efort… dar asa des)

| sadrian46 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Da, dacă ai circulație proastă în zonă.