| sakura1234 a întrebat:

Hello am si eu o intrebare am un punctulet de grasime direct pe langa subtioara si nu este chiar in piele e unpic desprins ce as putea sa fac sa scap de el e micut dar nu pot sa stau asa cu el va rog help me!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cel mai bine,ar fi sa mergi la medicul de familie si el v-a decide daca este nevoie sa mergi la un medic specialist(cu trimitere,nu costa nimic).In astfel de probleme, este mai bine sa mergi la un medic(dermatolog).Nu ca ar fi ceva grav, dar fiind in piele sau prins de piele, este mai greu "sa-l dai jos" fara probleme(infectii, recidivare).