| crucialmelody a întrebat:

Hello. Am si eu o intrebare. Mi-am inceput viata sexuala de o luna si acum o saptamana trebuia sa imi vina ciclul. Mi-a curs cate putin sange in fiecare zi, dar putin, putin. Si azi fac o saptamana intreaga, 7 zile de cand tot imi curge sangele asta putin. Sa fie vreo rana pe colul uterin? Sau e doar ciclul foarte foarte dereglat? Precizez ca am si greturi, si dureri usoare abdominale(sunt si racita.) Ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea putin timp de la consultul ginecologic din prima luna (practic cateva zile, cred) ca sa poti avea deja o rana pe col. Insa ma gandesc la posibilitatea unei sarcini si a sangerarii ei de implantare. Fa un test de sarcina peste 2-3 zile, din prima urina de dimineata si apoi, indiferent de rezultat, mergi din nou la ginecolog, de preferat la cel la care ti-ai facut consultul obligatoriu din prima luna de la inceperea activitatii sexuale.

| crucialmelody explică (pentru Brigaela):

Greturile sunt de la raceala, amigdalita cronica. Sunt sigura. Voi face un test de sarcina fiindca m-ati speriat ingrozitor.

| Brigaela a răspuns (pentru crucialmelody):

Nu uita de ginecolog, e mai important decat testul de sarcina.

| VladimirPutin a răspuns:

Poate ești gravidă

| contesa_9175 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina pentru ca si insarcinata poti avea aceste sangerari.In cazul in care iti iese negativ, si totusi simpti ca nu este ceva in regula cu tine ar fi bine sa iti faci un control.