| Mariaa321 a întrebat:

Hello :*. Ce alimente ingrasa cel mai rau si repede? vreau sa ma ingras!; d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Puficilika a răspuns:

Mananca pe la ora 9 seara vreo 4 felii de paine cu margarina si salam sa vezi ce te ingrasi, mancare fast-food.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite-te aici: http://www.nutritionistcluj.ro/......a-un-sumo/
Hai baga, mancat-as, sa te faci rotofeie si... si... nu stiu. :|

| victor987 a răspuns:

Avocado,banane,lapte,lapte batut, fasole, carne rosie, paine,

| Trololoolololool a răspuns:

Shaoarme cu detoate avem laughing
In fine cele mai bune optiuni ar fi carnea in general... mai pui si fibra

Bafta!

| Daniel_Stefan_1988 a răspuns:

Tot ce contine grasimi exemplu prajeli dulciuri painea si nu manca fiert

| jyhsehda a răspuns:

Poate nu mananci cum trebuie... daca vrei sa te ingrasi rapid poti sa faci o prostie, eu nu cred ca vrei sa pui numa grasime pe tine, sa ti se faca niste colacei la burta cand stai jos si dupa aia sa te chinuiesti sa dai jos grasimea...baga in alimentatie carne in fiecare zi,noteaza undeva ce ai mancat timp de o saptamana si ce cantitate, pe urma te cantaresti sa vezi ce greutate ai si pentru saptamana urmatoare adauga o cantitate un pic mai mare la micul dejun si la pranz decat cantitatea ce ai mancat saptamana ce a trecut, pe urma dupa ce a trecut saptamana te cantaresti din nou si vezi daca s-a schimbat ceva, daca s-a schimbat (daca te-ai ingrasat cu 0, 5 kg ii ok, daca te-ai ingrasat 1-2 kg atunci inseamna ca ai mancat prea mult si mai trebuie sa reduci un pic) atunci mananci tot asa si urmatoarea saptamana, daca nu s-a schimbat atunci iar mai adaugi mai multa cantitate happy ideal ar fi sa iti calculezi cate calorii/proteine/grasimi/carbohidrati mananci pe zi, pentru asta cauti pe google calculator calorii. Eu zic sa nu te apuci sa mananci fast food ca sa te ingrasi ca s-ar putea sa iti para rau dupa aia

| Mariaa321 explică (pentru jyhsehda):

Pai am 47 de kg la 1, 64 m. si vreau sa ajung pe la 52

| jyhsehda a răspuns (pentru Mariaa321):

Atunci ar trebui sa mananci cam 2000 de calorii pe zi, sa iti dau un exemplu ce ai putea sa mananci intr-o zi:
masa 1
3 ochiuri de oua (cam 200g=320 calorii)
2 felii de paine (cam 100g=270 calorii)
masa 2
iaurt natural (300ml=180 calorii)
2 felii de paine (100g=270 calorii)
masa 3
supa de cartofi (300g=130 calorii)
masa 4
piept de pui (150g= 260 calorii)
pilaf de orez (200g=200 calorii)
1mar (170g=90 calorii)
masa 5
lapte (400ml=260 calorii)

Acuma eu am dat un exemplu, nu trebuie sa mananci in fiecare zi tot la fel.Eu zic ca ar fi bine sa alegi alimente cu multe proteine... un site bun unde poti sa vezi cate calorii are un anumit fel de mancare este slabute.ro

| Andrei_Baraitareanu_1997 a răspuns:

Buna,chiar vrei asa ceva,ok,Shaorma,Kebab,tot ce contine porc,tot ce e mancare fas food, sucuri, chipsuri, mananca multa paine alba, nu uita sa pui unt

| Giaisteata a răspuns:

Cred ca soricul sau grasimea cruda.

| Elisse a răspuns:

Paine:*