| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Daca un test covid iese cu o linie rosie si una VERDE, ce inseamna? Normal nu trebuie doua linii rosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Dacă o linie e verde poate nu e test covid sau poate e invalid.

| NisipLaMare a răspuns:

Depinde de test, citeste prospectul.
De obicei 2 linii rosii pozitiv.
Daca apare 1 linie la pozitiv repeta testul.

| Motisor a răspuns:

Înseamnă că ai covid.

| user11080601008 a răspuns:

Pe fiecare test apar instrucțiuni si indicații (de obicei si sub forma de ilustrație nu doar scris sau mici poze) si iti poti da seama de acolo. ori, poti cauta tipul de test ales pe internet si cauti un prospect de la acesta. daca nu ai o soluție la cele 2 variante, suna medicul de familie sau pe cineva specializat si explica situatia, sigur va stii sa te ajute.

| sorinpopp a răspuns:

Poate nu e bun testul