| MissxD a întrebat:

Hello! De ceva timp nu mi se mai vindeca nicio zgarietura. Incerc sa evit cat mai mult sa le obtin, dar si cand le obtin... de exemplu motanul meu si-a bagat ghearele in picior si am semnele de aproape 3 luni si tot nu se vindeca. Sa fie din cauza lipsei de calciu? Imi recomandati o crema, ceva, care sa grabeasca vindecarea?
P.S: Nu sunt infectate zgarieturile, motanul nu are probleme de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Ti-ai pierdut puterile de wolverine

| DDoctorita a răspuns:

Sa vedem... fibrina, plachete, colagen... toate astea si multeeee altele, ajuta la vindecarea ranilo, cicatricilor. Un deficit, poate provoca problema. Fugi la doctor. happy

| paulacarry a răspuns:

Este o problema la sange, ar putea fi chiar diabet, mergi la doctor si fa-ti analize de sange amanuntite.