| Fumiko a întrebat:

Hello, de o saptamana ma doare gatul,nu cred ca m-a tras curentul sau ca am dormit carn fiindca mi-ar fi trecut(am fost la masaj si dupa ce m-am ridicat de pe pat am simtit o usoara durere,masaju a fost doar la spate nu si la gat deci nu cred ca e de la asta). Ma doare in partea dreapta sus, ma doare cand inghit (mai ales mancare solida) sau cand misc limba (ma doare in capatul limbi dreapta), ce poate fi?
Eu am avut probleme pe la 11 ani cu amigdala stanga si mi-a trecut repede.
Sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa ai puroi in gat sau ceva mai grav de aceia trebuie consultat un medic.Mergi la medicul de familie si el va sti mai bine poate nu e grav sau poate iti face o trimitere

| AndreiWeisz a răspuns:

Poate e amigdalita. Ar trebui sa ii faci o vizita medicului de familie pentru un consult rapid.