| SimoPuff a întrebat:

Cum scap de durerea de la ceafa? Cred ca am dormit prost, cu capul stramb si ma doare gatul cand il misc stanga dreapta. Ce sa iau sa treaca? Sau trece cu exercitii, ce fel de exercitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Am patit si eu, pe mine ma durea gen pe unde e artera carotidawinking
Trece a doua zi dupa un somn bun.

| seth2016 a răspuns:

Vezi aici exercitii de fizioterapie pentru ceafa si gat:
https://www.youtube.com/watch?v=2NOsE-VPpkE

| kb9 a răspuns:

Mai lasa telefonul. Roteste-l de vreo 20 de ori si poate scapi de suferinta.