| Ion2372nn a întrebat:

Simt ca ma doare testiculul drept de ieri si durerea se lasa pe partea dreapta, mentionez ca a aparut aceasta durere din senin! Am fost si la medic urolog si mi-a spus ca nu as avea nimic, iar dupa a aparut aceasta durere. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iei trimitere la ecografie, trebuie sa faci o ecografie abdominala si pelviana. acolo se va vedea daca durerea este de la testicul sau din alta parte, poate fi o hernie inghinală sau apendicită si durerea sa rezoneze. Ca daca durerea la testicul a aparut brusc fara sa te lovesti la el o fi din alte cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cel mai bine ar fi sa consulti un medic! Si eu am uneori problema asta si alti prieteni de ai mei. Si in principal este de la efortul fizic. Dar ca sa fi sigur, cel mai bine este sa consulti un medic. Si la mine si la cativa prieteni, tot la dreptul este problema. Nu este o durere insuportabila, doar cat sa simti un mic disconfort. Insa aceasta durere apare foarte rar, eu nici nu mai tin minte cand m-a durut ultima data si de obicei apare dupa efort sustinut, gen cărat, inmpins, munca in ritm alert.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

A spus ca a fost consultat de un medic urolog si ăla i-a spus ca nu are nimic

| Silwian a răspuns:

Ce Varsta ai? Cu viata sexuala cum stai?

| MDavidEduard a răspuns:

Salut.
Durerea ta poate fi cauzata si de o compresie nervoasa de la nivelul vertebrelor T10-L1 sau S2-S4. Ramuri nervoase de la aceste niveluri radiaza in zona scrotului si implicit testicule. Incearca sa consulti alt medic si nu un urolog. Este si asta o varianta.
O zi buna!

| JasonOliver a răspuns:

Aceeași problemă

| Ion2372nn explică (pentru JasonOliver):

Am facut o ecografie si am ceva inflamat am inteles nimic grav am primit doar niste pastile.Iti recomand sa te duci sa iti faci un control pentru ca asa este cel mai bine pentru sanatatea ta fizica cat si mentala pana la urma..Sanatate!