| AndreiMardi a întrebat:

Hello. Imi este cam frica de coronavirus. Ma doare gatul si capul. Nu tusesc si nici nu prea simt oboseli. Acum o sa incerc sa tratez gatul cu antiseptic. Ultima data cand mi-am luat febra a fost acum 2 ore. Am avut 36.9-37 (era la jumate). Acum stau in pat si imi este frica sa imi iau temperatura nu stiu de ce. Trebuie sa fiu ingrijorat ca poate am Corona? O sa sun numaidecat maine la medicul de familie. Pana atunci vreau sa aud parerea voastra. Offff

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă ai, ai, crezi ca dacă stai in casa și te tratezi după ureche scapi? Mergi la medicul de familie sau la urgentă, nu e de joaca. Dacă ai, asta e, te tratezi ca sa nu mori cum te ai trata de orice altceva

| Digikey a răspuns:

Au avut doi prieteni de-ai mei sot si sotie, unul a avut febra usoara 3 zile, celalalt nimic.Medicul le-a recomandat sa stea acasa si sa ia paracetamol daca fac febra.

| christall a răspuns:

La corona temperatura e in jur de 40 si nu mai miros si gust, prin urmare la tine nu cred ca e cazul.