| anonim_4396 a întrebat:

Imi va da scutire medicul pentru ca ma doare in gat, tusesc si ma doare capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate pentru o zi, dar e pacat sa lipsesti de la scoala, iti va fi foarte greu sa recuperezi. Mai bine ia un paracetmol, bea un ceai cald si mergi la scoala, vei fi de 100 de ori mai castigata. O zi lipsita o sa o recuperezi in 3 zile de munca grea, tot pe tine o sa te coste enorm.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde. Daca isi da seama ca este o boala inchipuita, nu iti da scutire si te trimite si la scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, daca ai rosu in gat, medicul iti va prescrie antibiotic si te va trimite la scoala.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ar trebui sa-ti de-a daca nu imbirliga-l tu cu vorba sau cu o spaga

| MeForeverAlone a răspuns:

Dacă te duci la medic, te consultă și consideră că ești bolnav sau răcit, și că ar trebui să stai acasă câteva zile, atunci da, o să-ți dea scutire.

| kavasaki99 a răspuns:

Desigur!

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Da, ar trebui sa iti dea, deoarece da si la aia care nu au nimic, deci tu esti bolnav si poti primi scutire

| AnonimusTeo123 a răspuns:

Da, du-te imediat la doctor si cere-i o scutire!

| denisa1213 a răspuns:

Da,normal,nu te poti duce asa la scoala

| denisa1213 a răspuns:

Normal,nu te poti duce la scoala bolnav

| RazvanNegoita01 a răspuns:

Da,Daca nu mai ai cap