| Debo13 a întrebat:

Hello. In timpul somnului iubitul meu "tremura"/"tresare" destul de tare si des. Cateodata se manifesta ca si niste convulsii. Cateodata cand se trezeste este constient de ceea ce s-a intamplat, alteori se trezeste, se uita in gol, speriat, confuz si adoarme la loc. El spune ca e de la oboseala deoarece de putin timp depinde mult efort fizic la munca, dar chestiile astea se intamplau si cand avea un job mai lejer sau cand nu muncea si pur si simplu era acasa. Poate sa fie de la stres? Sau oboseala cum spune el? Eu sunt ingrijorata si ma ia paranoia tare de tot, avand in vedere ca nu poate avea un somn linistit de multe ori, azi noapte s-a trezit asa de minim 5 ori si era constient ca tremura si tresare. Vreo idee despre ce ar putea fi vorba? Nu vrea sa mearga la medic pentru ca a zis ca el se simte sanatos, il vad si eu ca nu pare sa aiba nimic altceva decat asta. Poate fi vorba despre ceva din cauza psihicului? Sau il macine ceva la care se tot gandeste si sa fie asta motivul pentru care reactioneaza asa? Nu mai zic nimic ca am N filme in cap. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil are cosmaruri.

| Adry05 a răspuns:

Dacă îl măcina ceva mă gândesc că vedeai și în timpul zilei nu numa când doarme. or fi coșmaruri, poate chiar paralizie în somn.

| Dana1999 a răspuns:

Ar trebui să consulte un neurolog!

| Debo13 explică:

Manifesta* depune* mancina*

Sorry