| p3mery a întrebat:

Hello! Ma doare bratul drept, nu stiu cum sa ma exprim, dar ma doare de sus, oarecum de la umar in jos. Fac volei si am mai simtit durerea asta de mai multe ori si tind sa va spun ca au fost recent zile in care ma durea fara sa fac vre un antrenament etc.
P.S.:Nu m-am fortat la antrenamente.
Ce ar trebui sa fac? Sa ma duc la un medic sau ceva? Sau sa port plasturi la meciuri, antrenamente?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Mergi la un medic, lasa plasturii. Vezi daca nu ai ceva la articulatii.

| Chibi689 a răspuns:

Am facut si eu handball si pateam la fel.E o smucitura a umarului chiar daca nu ai facut efort mare.Un pic de repaus nu ar strica cam.2 saptamani si va fi ca nou