| aBunchOfSmiles a întrebat:

Hello! Mi s-a spart un dintesad. O sa ma duc la dentist dar vreau sa stiu daca se poate repara sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Da. Din fericire tehnica din ziua de azi in domeniul dentar este fantastic de evoluata. Problema e ca orice rahat cat de mic costa o groaza de bani la un dentist. Pana acum n-am intalnit dentist care sa nu fie hot (si am fost pe la vreo 4 diferiti). Mereu te mai tot cheama ca sa iti mai faca nu stiu ce si profita de faptul ca tu chiar nu stii daca te minte sau nu.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Il plombeaza sau il imbraca si va arata exact ca si ceilalti!

| AlexutzaSiNimik a răspuns:

Cred ca cu tehnigile lor ciudate s-ar putea ca da...

| aldeaadinamaria a răspuns:

Da se poate ti-o plombeaza nu iti fa griji. Bine!