| 50cent50 a întrebat:

Salut azi la antrenament (sport de contact ) mi-am spart putin din smaltul unui dinte. Vreau sa stiu daca se m-ai poate repara.Nu vreau sa carieze. Spuneti-mi va rog daca se poate face ceva la dentist tratamente..se poate repara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te duci la dentist si intrebi!

| SkyPilot a răspuns:

Depinde cat de mare e spartura. Daca e mica, iti pune o plomba ca toate plombele. Cu cat te duci ai repede, cu atat mai bine.