| girl96 a întrebat:

Hello TPU! am 15 ani, si planificasem impreuna cu mama mea sa fac in aceasta vacanta operatie de deviatie de sept. Deviatia de sept nu este chiar problema in sine, cat este de estetic. Imi doresc f mult aceasta operatie, dar unii spun ca trebuie sa astept pana la 18 ani, altii ca nu. Daca stiti vreun doctor care v-a facut o astfel de operatie si unde si cat va rog sa-mi spune-ti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ღஐNicoleღஐ a răspuns:

Sall si eu am deviatie de sept. care din fericire e o forma usoara si se indreapta. dar stiu ca la bucuresti este o clinica ORL cu medici foarte profesionisti. si apropo de cei care zic ca peste 18 ani... nu trebuie neaparat dupa 18 ani, te operezi cand trebuie in functie de gravitatea deviatiei de sept. sper ca te-am ajutat funda?