| andrada a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi pun piercing in limba. Problema e ca parintii nici nu vor sa auda de asa ceva. Daca ma duc la un salon trebuie sa fiu neaparat insotita de parinti? Daca ma duc cu un adult (care nu e parintele meu) imi pune piercing? Si cam cat costa un piercing in limba? Funda

Răspuns Câştigător
| pufuulets a răspuns:

Da trebuie sa fie si parintii tai neaparat sa semneze.Nu cred ca este bine sa te duci cu altcineva ca isi vor da seama ca nu prea semanati etc.Nustiu exact cat costa dar mai mult de 50 de lei nu are cum sa depaseasca ca am vazut pe net:)
http://www.okazii.ro/cautare/piercing+de+limba.html Funda?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Du-te cu un adult, astfel nu va risca nimeni să îți pună pierce.
Prețurile variază între 50-100 lei, în funcție de salon.
Avantajul este că nu te va durea absolut deloc, pentru că va folosi xilină/lidocaină pe post de anestezic local, iar șansele să apară complicații sunt minime, aproape nule.
Baftă, să-l porți sănătoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te duci cu parintii tai, doar daca sunt ei de acord poti sa-ti pui.
Trebuie sa ai minim 16 ani pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk ti dai te bate mata rolling on the floor)) mai bine stai flex pe treaba ta =)