| Alinaintreaba059 a întrebat:

Hello TPU! Am scapat acetona pe birou iar apoi am sters-o cu un servetel, iar apoi am mirosit-o. O sa mor, ma pot intoxica? Precizez ca nu am inhalat o cantitate exagerata, dar am citit pe net ca te poti intoxica. A trecut deja aproape o ora, dar nu stiu ce sa zic. M-a durut un pic burta si un pic capul, acum si mi-e somn. Nu am inhalat multa acetona, dar am simtit vaporii de acetona in nas iar apoi in gat, am si anxietate si m-am panicat dar nu stiu. Mama e la munca si am sunat-o si a zis ca nu am nimic, oare am ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mori, dragă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mori, fata Draga. Revino ți

| Lizuca1234 a răspuns:

happy ți se potriveste de minune numele... stii bancurile cu Alinuța? cam așa suni tu cu intrebarea asta laughing