| anonima188888 a întrebat:

am o întrebare mai delicata. M-am masturbat prin haine cu degetul si cand m-am dus la baie si m-am șters dupa ce am urinat am simtit ca am gaura mai "larga". Oare m-am deflorat? De durut nu m-a durut, sange nu a curs. Apoi azi dimineata parca am simtit ca ma ustura dar am mai simtit usturimea aceea de-a lungul vietii... care a trecut, dar mie imi e frica ca m-am deflorat, adica cand ma șterg dupa ce merg la baie simt ca e gaura mai mare sau poate mi se pare mie, nu stiu...

20 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

Nu ai cum sa te dezvirginezi cu degetul prin haine. Acea usturime poate fi provocată și de faptul ca înăuntrul vaginului tau pereții vaginali sunt sensibili iar materialul hainei tale poate i-a "iritat" puțin. Tot Ai bagat degetul acolo, probabil pe moment ești mai "larga" dar îți recomand sa nu mai bagi degetul acolo pentru ca chiar s-ar putea sa te "dezvirginezi" singura laughing deși in zilele noastre se zice ca pana nu întreții un raport sexual cu un bărbat ești tot virgina, eu sunt de parere ca dacă tu singura îți rupi himenul(dacă ai, nu toate avem) atunci nu mai ești virgina. Simplu. Nu-ti fa griji, nu cred ca te-ai "dezvirginat" cu un deget. Poate dacă introduceai 2 degete. atunci s-ar fi putut sa simți un disconfort. și sa curgă sânge.

| anonima188888 explică (pentru Armyanka):

Nu mi-am băgat degetul deloc am simtit gaura mai larga cand m.am sters cu hartia igienica dupa ce am fost la baie happy mersi mult pentru rapsuns happy

| anonima188888 explică (pentru Armyanka):

Am uitat sa menționez ca m.am masturbat mai sus de gaura ca sa zic asa :/

| Armyanka a răspuns (pentru anonima188888):

Oh Draga mea, pai Încă ești virgina nu-ti fa griji! laughing dacă nu ai introdus nimic in vagin, ești Ok. Poate ti se pare tie ca "gaura" este mai larga, nu are cum sa te deflorezi dacă te "freci" mai sus de vagin, Adica pe clitoris. asa se masturbeaza foarte multe femei, și virgine și non-virgine happy

| anonima188888 explică (pentru Armyanka):

Mersi mult happy

| Armyanka a răspuns:

Dacă mai ai întrebări, ma poți contacta dandu-mi mesaj;*

| corbulalbrosu a răspuns:

Acum o oră | anonima188888 explică (pentru Armyanka) :
,, Nu mi-am băgat degetul deloc am simtit gaura mai larga cand m.am sters cu hartia igienica dupa ce am fost la baie. big grin
Am uitat sa menționez ca m-am masturbat mai sus de gaura ca sa zic asa. ''
Este cu totul IMPOSIBIL chiar si sa poti sa reusesti performanta ca sa-ti ''masori'' sau sa-ti ''aproximezi'' cat este de larga intrarea in vagin. Diametrul real al canalului vaginal poate fi stabilit sau macar apreciat cu o oarecare aproximatie, numai in cazul in care este introdus un obiect in vagin. Pana in acel moment esti si vei ramane in continuare virgina, iar ''pasarica'' ta, va ramane si ea intacta,... nedeflorata. Multa sanatate!

| Stegman a răspuns:

Stai linistita e perfect normal ce se intampla. ✌

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

Incerc.acum am niste mancarimi dar am mai avut de-a lungul timpului

| Stegman a răspuns (pentru anonima188888):

Dupa ce te masturbezi te poti spala. Pentru ca din vagin se scurge un lichid, care ajuta la lubrefierea vaginului atunci cand ai contact sexual, de accea ai si avut senzatia de gaura mai mare, pentru ca muschii se relaxeaza si permite penisului sa intre. Cand te masturbezi, e ceva lipsa si e normal sa ai starile astea. Daca te stura manaca si miroase urata, atunci poti merge la dr pentru un control
Daca ai doar mancarine e normala senzatia?

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

Treaba s-a intamplat aseara dar azi simt vaginul iritat parca dar are vreo treaba cu faptul ca pana ieri am fost la menstruație?

| Stegman a răspuns (pentru anonima188888):

Nu are absolut nici o treaba ca ai avut menstruatie. Te poti masturba sau face sex si in timpul menstruatiei. Faptul ca simti iritatie usturime, eu cred ca e doar in capul tau de la prea mult stres. Cred ca trebuie sa te relaxezi sa bei un ceai calmant si sa stai linistita. Nu ti s-a intamplat nimic rau?

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

Mersi pentru răspuns, sper sa fie asa happy

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

Oare mâncărimea poate insemna o infectie sau ceva de genul, ca asa am citit pe net... e singurul simptom pe care il mai am. tin sa mentionez ca la ciclul care abia a trecut am avut la final niste tampoane cam incomode care se tot dezlipeau.

oare am vreo infectie? ce fac? imi e rusine sa le zic parintilor de chestiile astea. chiar acum un an am mai avut o problema asemănătoare dar atunci simteam o senzarie de arsura care a trecut de la sine, acum e mancarime, nu e o mancarime rea, dar e acolo.

| Stegman a răspuns (pentru anonima188888):

De ce sa ti fie rusine sa discuti cu mama ta? Si ea a fost la fel ca tine. Decat sa discuti cu prietenele care habar nu au si pe deasupra pot sa si rada de tine si sa te vorbeasca pe la spate, mai bine discuti cu mama ta. Eu ma gadesc ca esti putin panicata de cele intamplate si de aceea ti se pare ba ca ai, ba ca te mananca, ba ca te irita si uitatul pe google accentuiaza starea de neliniste. Liniste te, iar daca in cateva zile maxim 3 inca mai ai acceasi problema, spune i mamei tale ca te incomodeaza ceva ca nu e ca de obicei si poate sa te duca la un control ginecologic. Cati ani ai, ai putea sa mi spui?

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

15 ani am, nu am vorbit cu prietene ca nu prea am happy i.am zis ca ma mananca dar nu am zis si de faza cu mastrurbarea happy ea zice ca e doar o iritatie.

| Stegman a răspuns (pentru anonima188888):

Multi inainte. Masturbarea trebuie sa o scoti din calcul pentru ca nu are de ce sa iti faca rau. E foarte bine ca i ai spus si ca vorbesti cu mama ta. Mai asteapta cateva zile, daca nu iti trece atunci sa te panichezi, pana atunci stai linistita ca nu ai nimic? Pentru linistea ta ai putea sa ti faci un ceai de musetel si sa te speli acolo jos, curata zona ceail de musetel si e un foarte bun dezinfectant.

| anonima188888 explică (pentru Stegman):

Azi nu am mai simtit nimic dar inca mai am teama ca m.am deflorat accidental si ca o sa ma afecteze cand o sa fiu adult din punct de vedere al imaginii. :/

| Stegman a răspuns (pentru anonima188888):

Ti a trecut, ma bucur. Nu ti s-a intamplat nimic. Doar un baiat te poate dezvirgina. Asa ca nu te mai gandi aiurea.