| MorcovulGustos a întrebat:

Hello TPU.

Ce parere aveti de urmatorul mic dejun:

2 grapefruits, 2 morcovi cruzi si o cana mica cu apa, toate puse la blender pana se fac smoothie/shake.

Cam cate calorii ar avea chestia asta? O fi bun pentru slabit? Ma gandeam sa imi fac maine asta la micul dejun. Ce ziceti? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Nu prea e bun ținând cont că de dimineață ai baga ceva foarte acidic pe stomacul gol. Încearcă ceva cu fibre care sa te ajute sa "ieși afară" și bea multa apa in timpul zilei, nu neglija nici sportul

| bianca0942 a răspuns:

În jur de 150 de calorii. Spor!?