| Anablondyi a întrebat:

Ce parere aveti de micul asta dejun pentru o fata? E prea mult?
Omleta din 3 albusuri si un galbenus
O felie de paine cu zacusca si 4 ridichi
O cana de lapte cu cacao
O eugenie
Un mar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Nu, consider ca nu este prea mult, deoarece este cea mai importanta masa a zilei.

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde si de varsta, daca ar fi sa imi fac micul meu dejun ar fi asa.
1paine de germino
4 oua
o tigaie de cartofi prajita calumea
o ceapa 2
o cana de apa de un litru laughing
Acum depinde foarte mult de varsta ta, depinde de 'gabaritul tau' (adica greutatea inaltimea) E normal ca eu la 1, 85 si 102 kg sa mananc atat.Dar tu daca esti micuta, n-ai cum sa mananci foarte mult.in plus cred ca esti in crestere si treubie sa papi sa te faci mare mare laughing

| cristimihailov a răspuns:

Eu as scoate eugenia din discutie.
Si cred ca as mai varia un pic micul dejun. In afara de 4 ridichii nu prea ai alte vegetale la masa.

Poate e bine sa mai adaugi si niste rosii, varza, etc.

| kar1GaNNN a răspuns:

Mie nu mi se pare prea mult, si mai ales ca e un mic dejun sanatos.

| Madayna a răspuns:

Daca ai scoate eugenia si cana de lapte cu cacao, ar fi perfect.

| Cristinel69 a răspuns:

Doua albusuri, daca o sa fie cald afara, o sa i se faca rau, incearca o felie, doua cu vinete si rosii [ sau salata de rosii ], in loc de eugenie merge o prajiturica cu lapte [ magura, etc ]

| rTurcoaz a răspuns:

Este cel mai bine sa mananci asawinking Mai ales ca se poate sa dai cateva kg jos daca mananci in fiecare dimineata asa happy
Eu cred ca nu e prea mult big grin

| stefanrkv a răspuns:

Nu cred ca este mult... oricm micul dejun trebuie sa fie cea mai copioasa masa din zi... sper ca te-am ajutatwinking

| anonim12314894892841 a răspuns:

Eu mananc in fiecare dimineata 200 g orez, omleta din 2 oua 50 g branza slaba, si un pahar de apa chiar dupa ce m-am trezit tongue