| Angelofdemon a întrebat:

Hello vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi cine poate si se pricepe nu da`ti raspunsuri fara sa stitihee hee
Intrebarea suna asa : Eu acum cateva, luni mi-am schimbat dioptrile de la ochielari si ochelari si de atunci eu scriu mai mic fata de cum scriam inainte big grin
intrebarea mea suna : de ce? am strabism.
dau funda la cele mai bune, si explicate raspunsuri big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OnUtZzZaAa a răspuns:

Poate ca da daca observi ca ti sau deformat ochii indepartanduse sau apropiinduse dar se poate remedia cu o operatie la globii oculari

dar daca nu inseamna ca 1)ori de la ochelari afectanduti nervul si de accea scrii mic
sau2)ti s-a schimbat scrisul