| bubu_1227 a întrebat:

Buna TPU ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi de slabit am 15 ani si am cred ca vreo 55 de kg vreau sa slabescc CE sa fac? Fundita! pentru cele mai bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| StreetDancer a răspuns:

Ceau Bubu!
la 15 ani ai 55 de kg. Nu stiu daca e bine sau nu, pentru ca ai uitat sa iti mentionezi inaltimea, ceea ce e foarte important.
De exemplu eu am 15 ani, 1.63 de cm si 50 de kg si toata lumea spune ca e bine.

Oricum, daca vrei sa slabesti NU iti recomand cura de la slabire sub nici o forma! Nu te ajuta cu nimic doarece rezisti cat rezisti ( 7 zile de ex ) dupa care, din cauza ca ai facut foamea mai multe zile intr-o zi ( contra vointei tale, din cauza stomacului ) vei manca mai mult decat in cele 7 zile ceea ce rezulta ca cele 7 zile de chin ale tale = 0.

Eu iti recomand sa te apuci de un sport ( baschet, volei, etc ) sau daca nu vrei sau nu ai posibilitatea atunci fuga este cea ma indicata si daca vrei sa dai jos din burta atunci mai fa si abdomene.

Oricum, este foarte important ca sa faci sport si in ora de sport de la scoala. Conteaza, orice miscare conteaza!

Oricum, mult succes! :*

2 răspunsuri:
| Myhay_1171 a răspuns:

Ce inaltime ai
ca eu am cam la fel si am 1, 67m

| CeaiuriDeSlabit a răspuns:

Buna, pentru problema ta si a multor alte femei avem o solutie care poate nu pare de incredere dar chiar functioneaza. Ai incercat vreodata sa slabesti cu ajutorul ceaiurilor? Daca nu, hai sa iti zic in mare despre ce e vorba. Ceaiurile noastre sunt 100 % naturale, dar combinatia de elemente care se afla in continut te pot ajuta sa slabesti pana la 9 kg in 15 zile. Toate astea bineinteles impreuna cu o dieta potrivita. Mai multe poti afla pe site-ul http://www.ceaiurideslabit.ro/