| anonim_4396 a întrebat:

HELLP... deci nu mi-a mai venit menstruatia de aproape 3 luni, iar ieri am observat pe lenjerie o secretie maronie. De la ce poate fi? Mentionez ca am si dureri de burta.

PS : nu am intretinut relatii sexuale.

Fundaa love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

E absolut normal... daca esti in primii 2-3 ani de menstruatie nu ai de ce sa te ingrijorezi ca si la mine imi vine o luna si apoi o luna nu-mi mai vine, dar o sa se regleze el.Si eu m-am ingrijorat cand am vazut ca nu imi mai vine, dar e normal si iti garantez ca-ti va veni. Doar daca dupa 6 luni nu-ti vine ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare. Vorbeste si tu cu mama, o sora sau o prietena apropiata si te va lamuri daca are experienta.

| Crucified a răspuns:

Du-te la ginecolog! cauta ceva pe google!
exista multe solutii!
fundita?

| ellaaaaaaa a răspuns:

Cati ani ai si la ce varsta ti-a venit prima data?

| Cristina11r a răspuns (pentru ellaaaaaaa):

Pai am 13 ani si 9 luni si mi-a venit prima data acum 3 luni, de atunci nu mi-a mai venit deloc sad

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Cristina11r):

Cate zile te-a tinut atunci?

| Cristina11r a răspuns (pentru ellaaaaaaa):

Pai cam thinking 5-6 zile

| Cristina11r a răspuns (pentru ellaaaaaaa):

Pai thinking cam 5-6 zile

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Cristina11r):

Ciudat..ar putea fi 2 chestii.
1.sa fie nereglat..ca la inceput insa ciudat e ca au trecut 3 luni :-s
2. s-ar putea sa ai o mica problema si cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. daca e nevoie, el o sa iti dea niste pastilute care sa ti-l regleze.
:*

Răspuns utilizator avertizat
| DulcicaTa a răspuns:

Du-te la un doctor ginecologwinking.El iti poate raspunde cel mai bine la aceasta intrebare.