| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOOOORRR... Nu mi-a mai venit menstruatia de 3 luni. Ieri ai observat pe lenjerie o secretie maronie. Astazi (in momentul asta) am vazut pe lenjerie ceva ce semana cu secretia din timpul menstruatiei... insa putin, poate fi menstruatia

PS: 1.Nu am intretinut relatii sexuale
2. CM mi-a venit acum 3 luni, pentru prima datawinking

Fundaa love struck

4 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca ti-a venit pentru prima data nu e nimic iesit din comun
asa am patit si eu cand mi-a venit ciclul prima data mie mi-a venit abia dupa 4 luni deci stai flex oh go on
dar cu secretia maronie ai grija poate fi de la o raceala
secretia care vine inaintea ciclului este alba galbuie ( bine asta depinde de organismul fiecaruia )
daca nu iti vine ciclul intr-o saptamana eu zic sa-i spui mamei tale si sa mergeti la doctoru de familie

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pfuai... e foarte serios, ai o infectie foarte periculoasa, daca secretia e maronie, si mai ales daca menstruatia nu ti-a venit de 3 luni. as zice sa mergi la un ginecolog la un control de rutina, el iti va da un rezultat si un tratament bineinteles, si nu uita sa ii spui mamei, sau surori tale mai bine daca ai mai mare, sa mearga cu tine!

| loryiii a răspuns:

Nu este nicico problema, dupa cum inteleg de mai sus, spui ca abia ti-a venit, deci e normal asta inseamna ca nu ai ciclu regulat, majoritatea fetelor patesc asa. Dar s-ar putea sa mai fie si o raceala la ovare. ceea ce inseamna ca trebuie sa ai mereu cald la picioare si spate si sa faci bai calde.In circa 2 ani de la prima menstruatie ar trebui sa se regleze ciclul, daca pana atunci nu se regleaza ABIA atunci ar trebui sa mergi la ginecologie. Pup :*

| PinkRock a răspuns:

Li se intampla tuturor fetelor, si mie mi s-a intamplat, si fetele mi-au zis asta, asa e normal.