| AlYnA_8981 a întrebat:

Help! Am cosuri pe fata, in anumite zone: pe barbie si pe obraji, langa nas, si puncte negre pe nas.De azi am inceput sa ma dau pe fata cu ceai de musetel.Imbib vata in ceai, si dau pe fata, nu fac inhalatii.Credeti ca as putea obtine vreun rezultat bun? Nu vreau sa incerc cu Zineryt sau alte tratamente costisitoare si fara niciun rezultat! Prefer sa scap de ele pe o cale mai naturala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Sunt o multime de remedii naturiste pe blogul meu. Poate te ajuta http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

| mateia a răspuns:

Incearca produse specializate de farmacie si modifica-ti putin dieta. Dar, ceea ce este foarte important: nu mai da cu musetel si cu nici un alt ceai pe tampon cu vata ca nu faci altceva decat sa le intinzi. Iti trebuie ceva care sa degreseze si sa le usuce.

| Andaa_2747 a răspuns:

Iti zic eu ce am folosi...

pui pe vata pirt medicinal si tamponezi usor.

dimineata si seara dupa ce te`ai spalat pe fata...

cel putin mie mi s`au uscat foarte mute.si nu mai am probleme de genu`.big grin

sper kk te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca o sa meraga. si eu am aceeasi problema... am pe obraji cosuri. care mi au lasat si pete.Am incercat si cu Zineryt. skinoren. nimic. Daca merge metoda cu musetel sa mi zici si mie. happy eu in schimb iti pot recomanda o crema hidratanta pe baza de musetel de la yves rocher. e f buna happy si e o excelenta baza de machiaj. te puup :*

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Incearca cu incredere sa folosesti infuzie de ceai de musetel(tratament extern bineinteles) http://www.frunza-verde.ro/ceaiul-de-musetel uite cum se prepara si se foloseste eficient ceaiul de musetel

| xasshleey a răspuns:

Da-mi add pe mess : " x.assh ", si iti pot da niste masti naturale, foarte foarte bune, care te asigur ca dau rezultat!