| anonima01 a întrebat:

Help,am nevoie de ajutor urgent.Acum cateva zile mi s-a umflat o alunita si acum caeva minute am rupt-o fara sa vreau.Deci intrebarea mea e va creste la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Urgent la dermatolog! Se poate canceriza!

Răspuns utilizator avertizat
| davidtm a răspuns:

Tata,s-a dus pan` la tm sa faca operatie pentru o alunita, dar nu a mai facut pentru ca n-a fost dermatologul

| Elliana534 a răspuns:

Despre ce fel de alunite vb din acelea care ies in afara? sau din astea normale care sunt in piele?

| GizazCraist a răspuns:

Depinede daca e maligna sau benigna
ar trebui sa mergi la un dermatolog