| ZXYU a întrebat:

Am o intrebare, am 12 ani cred ca am avut o alunita la mana si s-a rupt de 3 -7 zile ceva acolo nu stiu daca m-a zgariat pisica sau a fost o alunita.
Este un cerc rosiatic micut si umflat si in centru are ca o coaja neagra!
Va rog mi-e frica.
Am auzit ca unele pot fi canceroase, am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Slabe sanse la varsta asta. Daca chiar vrei sa ai un diagnostic real, vorbeste cu ai tai sa te duca la un dermatolog.

| MacMagic a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un dermatolog, imediat iti va spune daca sa te ingrijorezi sau nu.
Oricum ca sa te linistesti, este foarte simplu de indepartat si costa relativ ok ( intre 150 si 300 lei) deci daca chiar exista o problema, eu zic ca o sa o poti rezolva usor.

| CrisCristea a răspuns:

Buna! In primul rand, nu te panica asa usor. Daca s-ar face cancerul atat de usor, ai vedea numai oameni bolnavi.
Cel mai bun sfat este sa vorbesti cu parintii tai. Ei sunt singurii in masura sa ia decizii in privinta ta si singurii care sunt direct interesati de binele tau. Bafta!