| scully a întrebat:

Help. Am o întrebare legată de chestia asta cu cardul de sănătate. Bineînțeles că nu l-am primit încă (mi s-a spus că la elevi și studenți ajung cardurile cel mai târziu), dar am mers la CAS și am cerut o adeverință pentru medicul de familie. Toate bune, nenea de la ghișeu a butonat ceva în calculator și a zis "gata". Nu am primit niciun document, nimic. Adică dacă merg acum la medicul de familie și îi spun că am adeverință de la CAS, mă crede pe cuvânt? Sau există vreo bază de date?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu te va crede, dar te va gasi pe platforma PIAS ( http://www.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html )
Si tu poti sa folosesti platforma!