| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Help me in primul rand am o intrebare acum ceva timp am fost la un chef si or fost si tigari si trabucuri si am tras din trabuc cateva fumuri nu in piept si am fumat 4-6 tigari si acum ceva timp am luat un sfert de trabuc l-am fumat si vreo 2-4 tigari de la atatea in toata viata mea poti pati ceva adica m-am lasat am vrut sa incerc sa vad dacai bun dar nu-i bun deci nu pot pati nimica ca nu mai fumez si mananc sanatos laptate si alte chesti sanatoase deci plizz imi spuneti a da si am tras de 2 ori in piept atata si e posibil ca fumul sa ajunga si in stomak sau in alte locuri daca da doamne feri pot pati ceva doar de la atata sunt baiat am 13 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

A fost si asta o experienta. Daca te rezumi la atat si nu mai continui sa fumezi, e OK. Organismul tau are puterea sa elimine complet raul facut.

Pe viitor ai grija sa nu incerci de curiozitate si lucruri mai rele decat tutunul. Nu toate lucrurile incercate se mai pot repara. Drogurile pot da dependenta si de la prima doza. Fereste-te sa faci lucruri periculoase, indiferent cat de mult ar insista cei din gasca. Eventual schimba gasca.

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru Empathizer):

Mersi omule iti raman dator da-mi idul tau

10 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Daca era asa, eu eram mort demult.

| DakotaRoyse a răspuns:

N-o să păţeşti nimic, stai liniştit laughing Dar dacă se poate, dacă ţi-e aşa frică să păţeşti ceva, te sfătuiesc să nu te mai atingi de ţigări. Nu fac nimic bun, oricât ar spune alţii că îi scapă de stres sau porcării de genul.

| SAMM0603 a răspuns:

Nu. Nu vei pati absolut nimic. Fumul se duce in plamani si ii face sa arate asa :
http://www.google.com/......tp?/imgres

Iar acest lucru se intampla de obicei dupa cativa ani sau luni de fumat incontinuu fara oprire. Tu nu ai absolut nimic. Totusi, nu mai fuma fara a trage in plamani deoarece la un moment dat, dupa mult timp in care fumezi asa poti sa faci cancer la gat :)
Asa ca lasa tigarile:* si Sarbatori fericite.

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru SAMM0603):

Multumes si tie la fel Sarbatori Fericite

| catablondu a răspuns:

Salut, nu! Nu ai ce sa patesti de la atat, in afara de ameteala de pe moment. Oricum, e foarte bine ca nu vrei sa continui cu fumatul. E un pic cam de vreme sa tragi din trabuc la 13 ani, dar daca te opresti la timp e ok. Sarbatori fericite.

| Xtal a răspuns:

Laptate.Hahaha

| PAmy99 a răspuns:

Nu nu este nici o problema...si eu am fumat un pachet d tigari in 2 zile si nu am atit nimic, stai linistit nu ai nimic!
funda? happy

| Inventator a răspuns:

1: fumul nu are treaba cu stomacul adica nu faci diaree
2 nu patesti nimic cu plamanii adica cancer ca nu ai fumat 1 an
3: daca te simti rau du-te la medic
4: spune-le parintilor
5: nu mai fuma ca-i o prostie
6: Roagate in fiecare seara si dimineata ca DUMNEZEU sa iti ierte pacatele pe care le-ai facut ca sa obtii VIATA VESNICA.
Ia acest sfat ca pe ceva bun mai ales punctul 6

| tzahranul a răspuns:

Chiar nu vede nimeni ce capcaun e individul asta? MarijuanaFanNr1 si intreaba daca e rau sau nu sa fumezi un trabuc. Halal...