| νєησм a întrebat:

HELP! mi se misca un dinte acela de sus din partea stanga ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eDDy a răspuns:

Pai daca e dinte definitiv du-te la stomatolog si puneti o plomba daca e de lapte laughing stai calm nu doare eu mi-am scos masele singur si tu te temi de la un dintelaughing cand eram mic imi legam dintele cu ata de cusut de clanta usii si apoi strigam la maicamea sa vina putin... laughing si intr-o clipita a zburat din gura.

8 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Ce sa faci. pai daca se misca tare scoate-l cumvalaughing, sau du-te la dentist sa ti-l scoata acolo. Daca nu se misca tare mai asteapta cateva zile si apoi il scotihappy

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sa mergi cat mai rapid la stomatolog ar fi o idee. Poate ai mai multe probleme cine stie. Dintele acela va cadea oricum daca spui ca se misca serios.Bafta!

| Lady.Love a răspuns:

Incearca sa musti cu pofta dintr-un mar verde.

| Stefania3001 a răspuns:

Pai scote-l sau daca iti e frica du-te la un dentist si cere-i sfatul.
Oricum alta solutie nu cred ca ai...
Funda?:d
Si multa bafta cu dintele!happy

| opacatoasa a răspuns:

Scoate-l.

| BabyDoll a răspuns:

Pai scoate`l

| unknown3243 a răspuns:

Puneti si voi niste intrebari...

| Alexa_8229 a răspuns:

Loollaughing ce intrebare... ore se poti sa faci:O...laughing) il scotilaughing ca sfoaralaughing)