| Holy97 a întrebat:

Salut! De cateva zile am o durere de maxilar in partea dreapta. Poate fi de la un dinte cariat care se misca? Eu m-am panicat sa nu am ceva la inima desii alte simptome nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

Dantura e de vina, nu inima.
Mai ales daca stii ca ai carie, mergi la stomatolog. Poti face infectie.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi.

| dullcat a răspuns:

Mergi la dentist cat de repede poti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate ca durerea de la un dinte sa iradieze in maxilar sau chiar toata fata

| Ilovedinero a răspuns:

Da, poti sa fi prins curent iar zona afectata sa fie dureroasa din cand in cand.Pe fratele meu cand prinde curent de ex are momente cand ii amorteste mazilarul din cauza asta

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Durerile provocate de carii sunt de obicei pulsative.
Fă-ți o radiografie locală pe zona unde te doare și programează-te la un dentist.

| Holy97 explică:

Am uitat sa specific ca durerea tine cateva secunde apoi ma lasa.