| cosminaa77 a întrebat:

Hepatita se poate vindeca doar cu medicamente? fara sa si slabesti foarte mult? dar ficatul gra? strainii folosesc medicamente? voi ce spuneti pastilele in general sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IarsiIar a răspuns:

Hepatita se vindeca cu medicamente si CU REGIM SEVER!
Nu intreba pe TPU ci intreaba-ti medicul.

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Am avut hepatita de tip A
M-am vindecat cu medicamente si regim timp de un an!
acum (dupa vreo 15 -20 de ani) mananc cam orice fara probeme.
Oricum ia legatura cu medicul tau curant si intreaba.

| cosminaa77 explică (pentru IarsiIar):

Si ficatul gras se poarte vindeca doar cu medicamente? daca nu slabesti foarte mult nu se insanatoseste ficatul cat de cat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru cosminaa77):

Ficatul gras nu are tratament medicamentos, poate doar ceva suplimente, ficatul gras se trateaza cu sport, odihna si regim alimentar.
Maica-mea are ficat gras si nu tine regim, a avut un tratament cu niste suplimente care scad colesterolul dar ii afectase inima si nu a mai luat. o bat mereu la cap sa tina regim si nu vrea...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu. 3.Nu. 3. Da. 5.Nu.