| yyii a întrebat:

Imi poate explica cineva care este faza cu pastilele acelea yasmin? am inteles ca sunt anticonceptionale si sunt foarte bune. dar cand, cum si cat se folosesc? multumescbig grin

3 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Anticonceptionale nu se iau ca bomboanele... daca sunt bune... Ele trebuiesc prescrise de catre doctor in urma unor teste hormonale...altfel iti pot face mai mult rau decat bine! Nici un medicament nu se ia fara prescriptia unui medic! Nu asculta de prietene...fiecare corp este unic si raspunde diferit la orice medicament!, dar mai ales la unul hormonal!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi la un cabinet de planing/medic ginecolog si te va lamuri cu toate aspectele astea. Nu-ti fie rusine! E vorba de sanatatea ta! Si daca acele anticonceptionale sunt bune pentru unele fete nu inseamna ca sunt bune si pentru tine... Mai bine mergi la medic sa ti le prescrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai de gand sa le incepi treci intai pe la un cabinet ginecologic si iti va spune un medic daca sunt bune sau nu pentru organismul tau. Poate or fii bune ca spune nu stiu cine dar organismele difera se prea poate sa nu-ti priasca tie si atunci o sa ai probleme.Ginecologul este cel mai in masura sa prescrie care ti s-ar potrivi tie. sanatate pa