| theStar a întrebat:

Hepl! am pielea f uscata pe picioare.(mai ales in sezonul rece).pare ca o matreata, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Evita baile fierbinti si lungi si cauta sapunuri sau geluri de dus care au in compozitie un lapte hidratant. Foloseste ulei de bebelusi (johnson's baby oil), il dai dupa baie pe pielea umeda. Face minuni.
Daca nici asa nu se rezolva consulta un medic, iti poate recomanda o crema speciala pentru problema ta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie si m-a invatat un dermatolog sa m ung seara cu o crema numita Atoderm-PP. E foarte eficienta, eu ma ung cam de doua ori pe saptamana, seara, dupa dus si nu mai am probleme.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dă-te cu o cremă de corp hidratantă sau intens hidratantă.

| vio a răspuns:

Uleiul johnson de bebelusi dupa baie...foarte bun...

| anku_4913 a răspuns:

Creme...garnier,vichy...smug