| kitzulea a întrebat:

HERPIS! va rog spuneti-mi cum sa scap in 2 zile sau o zi cit mai repede posibil...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca pui pe herpes ACICLOVIR crema de la primele simptome, acesta ii stopeaza evolutia, dar trebuie sa pui de 5-6 ori pe zi., timp deminim 3 zile. Mie personal, nu mi-au fost de folos plasturii herpetici.

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Existau la farmacie niste plasturi care tii aplicai pe herpes si in 2 zile erai gata.Sunt sigur ca daca te duci la farmacie si intrebi de un tratament eficient si rapid farmacista iti va recomanda.

| robyroby a răspuns:

Pai este o crema HerpesStop parca se numeste, te dai cu dinaia, dar sa nu il mai atingi cu mana sau cu dintii. Dupa 2 zile ai intalnire, asa este?laughing. Bafta, sper sa scapi repede de el.

Numai bine, Robyy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca herrpesul nu se face ddoar la gura?
ai un vaccin antti-herpes, il faci si nu mai ai probleme.
ai Zovirax pentru cel de la gura, e o crema mica dar concentrata, te poti da de 5-7 ori in decursul zilei, cu cat mai ddeess ccu atat mai bine, nu inainte dde a te spala cu apa calduta si sapun in zona afectata si apoi tamponezi locul cu un servetel, nu pui gura pe prosop decat daca il pui apoi la spalat.
ai si plasturi antiherpetici, sunt rotunzi si transparenti, contin substante ce anihileaza virusul,
Aparitia herpesului spune despre tine ca ai sistemul imunitar scazut(ai grija) si ca ai o usoara lipsa de fier in organism.
Alimentatia sa-ti fie usoara si bogata in vitamine zilele astea si fara tigari!(daca e cazul)
hai, sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut zilele trecute unul si pana mi-am cumparat tablete de Aciclovir, mi-am pus pe herpes pasta de dinti si am schimbat-o de vreo 3-4 ori dupa ce s-a uscat ca o crusta. Amluat si pastile, dar aproape a trecut pana a doua zi cand am reusit sa imi iau tabletele de la farmacie. Mai este si crema Aciclovir asa ca impreuna cu tabletele, este un tratament bun.