| Cyborg312 a întrebat:

Spuneti-mi cum sa scap de lagul de la PC x_X
Sa nu mi se blocheze si sa mearga bine fara a sacada! Va rog spuneti-mi cat mai repede posibil..Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Georgi_Geo_1998 a răspuns:

In primul rand ce Win folosesti? Ar fi de preferat sa folosesti Xp ( care are 30-40 procese), deoarece win 7 32 bit foloseste cam 70-80.

Apoi My computer-> Properties-> Advenced -> la Performace Settings -> Visual effects-> Custom si le lasi doar pe ultimele 2 selectate.
Dupa : start-> all programs-> accessories->system tools: Disk CleaUp si Disk defragmenter.

Foloseste Ccleaner pentru curatarea memoriei si pentru dezinstalarea programlor nefolositoare care 'mananca din ram'.
Incearca sa folosesti un game boost( poate fi folosit si pentru navigarea pe internet daca stii cum sa-l setezi).

Daca te descurci la Pc poti incerca: click dreapta pe my computer -> Services si sa inchizi de acolo unule servicii. Dar asta e ceva mai advenced si nu te pun sa te bagi acolo fara sa stii ( cauta pe net mai multe detalii). Hm. poti incerca sa dezactivezi Fast User Switch, daca nu mai ai alte persoane care folosesc Pc-ul.

Cam atat mi-a venit in cap acum. Daca mai am idei ti le spun.