| FlyingSparkle a întrebat:

Hey! :3 Am si eu o problema care ma 'bantuie' de ceva vreme. Acum 3-4 luni incepusera sa-mi apara niste cosuri pe piept, ce dupa putin timp s-au transformat intr-o acnee destul de urata. Am incercat multe creme si pana la urma au mai disparut, insa mi-au ramas niste pete/cicatrici rotunde, rosii spre maroniu. Am inceput sa imi dau cu o crema cu propolis si se vad rezultate, insa petele acelea inca se mai vad. Nu pot purta decolteuri deloc. Ce imi recomandati? Multumesc anticipat~ ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să consulţi un dermatolog.
Te pup!

| TimeeaBtrx a răspuns:

Sa mergi la dermatolog sau cel putin sa ceri niste sfaturi de la farmacista poate recomanda cv phbbbbt nu e indicat sa-ti incarci pielea cu tot felul de creme, poate pe moment inca nu apar manifestari, grija...

| MadaZuza a răspuns:

Iti recomand o vizita la dermatolog laughing)

| FlyingSparkle explică:

Tin minte ca am folosit Fluocinolon, Locoid ~dar ambele nu in cantitati mari~ si florasone cream. A durat cam 2-3 luni.