| anonim_4396 a întrebat:

Hey! A scăpat cineva de hemoroizi doar cu creme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu! In Ungaria este o crema care costa peste 30 lei. Se numeste Reparon: https://bit.ly/2YsESrD Mie mi-a trecut dupa circa 2/zi 3-4 zile de tratament. Sotiei mele i-a trecut dupa 2-3 tuburi. Depinde de om. Si eu am aflat de la o vecina careia i-a trecut.

| alma200033 a răspuns (pentru Salontanul):

Dar sti scăpat definitiv chiar s-a dezumflat?sad

| Salontanul a răspuns (pentru alma200033):

Iaca-ta! De 11 ani nu mai m-au durut. Nu stiu daca am scapat definitiv dar hemoroizii exista fizic daoar ca nu ma dor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cremele nu te scapa de hemoroizi, te scapi singur daca faci ce trebuie: mananci ce trebuie si iti schimbi stilul de viata.
Cremele sunt doar antiinflamatoare locale, care nu vindeca o boala sau o buba, care recidiveaza din indolenta omului.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Dar nici operația nu e ruptă din soare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de gradul pe care îl are. Și exista doua tipuri : intern /extern. Gradul avansat, nu. Grad incipient, poate. Și eu am avut probleme, dar nu ăia dureroși. La mine au fost interni, iar externi se făcea cam câte un bob de fasole când mai răceam. Și răceala poate cauza hemoroizii. De asemenea și alimentația poate cauza această problemă. Eu am tratat cu ceai de mușetel, iar pentru hemoroid intern cu schimbarea alimentației. Alimente bogate în fibre este recomandat împotriva lor. Și trebuie evitată constipația. Orezul, brânza, pâinea prăjită strânge mult la stomac și face scaunul tare. Iar când forțezi sa elimini, provoacă hemoroizi. De aici m-am ales eu cu hemoroizi interni.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Inca prezint