| Victoria18 a întrebat:

A suferit careva de hemoroizi? Cum ati scapat de ei si cum s-au manifestat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tu?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel mai simplu poti scapa de hemoroizi cu o crema de tataneasa produsa de cera sibiu alaturi de un regim alimentar fara alimente iuti sau usturoi si ca o continuare a dietei pentru ca tratamentul sa-si faca efectul va trebui sa mananci alimente cu multe fibre gen cereale integrale, paine de secara sau paine integrala alatri de cel putin 2-3 l lichide/ zi, fara sucuri acidulate sau alcool dar si de evitat a sta mai mult de 3-4 ore pe scaun la birou sau acasa, mai multa miscare trebuie si intr-o saptamana doua vor disparea simptomele.
Manifestarile hemorizilor sunt: durere in zona anala, prurit in zona anala si ceva usturimi care sunt de regula mai mari atunci cand se consuma bauturi acidulate, alcool, usturoi, si alimete iuti.

| Victoria18 explică (pentru MihaiNicu23):

Mersi pentru copy-ul de pe google. Dar eu voiam sfaturi de la cineva care chiar a trecut prin asta.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Victoria18):

Nu e niciun copy de pe gogole eu chiar am trecut prin asta, si iti mai pot spune ca medicamentele din farmacie nu au avut niciun rezultat de-asta am si folosit crema de tataneasa. Si ce am scris in primul raspuns a fost ce am facut ca sa-mi treraca in maxim 3 saptamani iti trece sigur.