| anonim_4396 a întrebat:

Hey! A scăpat cineva de hemoroizi fara operatie?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu!

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de cat de avansati sunt hemoroizii, altii se pot vindeca prin simplu tratament, altii trec de la sine sau se poate ajunge si la bisturiu. Consulta un medic de specialist si acestaviti va spune exact.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura hemoroizilor (interni sau externi) si de gravitatea lor (sangereaza sa nu).
De hemoroizi NU scapi, daca nu esti hotarata sa-ti schimbi modul de a manca si dieta, pe viata.
Cum revii la vechile metehne, cum hemoroizii reapar.

Dar ti-am mai explicat asta, in topicul anterior.
Uite aici:
https://www.tpu.ro/......u-vindeca/

| gabicoo a răspuns:

Nu scapi fara operatie.

| Stropdeploaie a răspuns:

Da! doar in cazul in care nu este ceva foarte grav!
Incearca sa eviti constipatia!

| viavo a răspuns:

Da si nu. Scapi doar temporar. Poti sa folosesti crema" Arnika Salbe S". Daca nu te feresti de constipatie si ridici greutati peste 15 20 kg, reapare in scurt timp. Cu crema asta scapi de durere si inconfort in 3 4 zile. Dar daca problema este in interna si daca este in exterior si este umflat tare (peste un cm), atunci este mai bine sa mergi la medic.