| Hazzard10 a întrebat:

Hey
Am 17 ani, aprox. 1.68 inaltime si 54-55kg. Eu fac cam de 3 ori pe saptamana sala, cu un antrenor personal si ma axez mai mult pe obtinerea de rezistenta, nu in ridicarea de greutati exagerate. Oricum, ceea ce nu inteleg eu este de ce nu reusesc sa iau in greutate. Chiar si cand am facut innot sau baschet tot nu reuseam sa iau in greutate. nu inteleg de ce se intampla asta avand in vedere ca mananc in fiecare zi fructe dar si legume( nu in cantitati mari acestea). Ce pot face ca sa iau in greutate sau stie cineva de ce nu reusesc? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E curios, esti primul om pe care il aud ca nu i-a in greutate de la fructe si legume. Probabil ar trebui sa incerci si cu Coca-Cola, eventual, sirop de tuse. Rezultatele nu vor intarzia sa apara.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna consulta un medic poate este vreo problema, dar nu stiu cum sa te ingrasi daca tu faci miscare.

| laurake78 a răspuns:

Cum poti sa te ingrasi daca faci tot ce trebuie pentru a te mentine in forma? schimba-ti dieta dar nu renunta la sport