| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani, 1.73 si vreau sa ma ajung la 1.76,1.77 inaltime in 6luni? credeti ca este posibil daca nu fac vreun sport sau altceva?
ce sa fac sa mananc fructe, legume?
ps:tata are 1.76, mama 1.68

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un sport cum ar fi inotul, voleiul sau baschetul ajuta foarte mult. Mai cresti si fara dar intr-un stadiu mai lent si probabil mai putin. Este foarte bine sa mananci fructe si legume.

| DonGiovanni a răspuns:

Sunt sanse dar foarte mici practica baschet si inot in uramatoarele 6 luni mananca fructe si legume si poate o sa reusesti. eu practic baschet de 6 luni cate 5-6 ore pe saptamana si am crescut 5 cm dar eu am 12 ani si tata are 1, 81 inaltime.

| annie_8842 a răspuns:

Se recomanda inotul mai ales... si mult calciu si proteinehappy