| ihacoswhy a întrebat:

Hey:** Am nevoie de ajutor! Pe la sfarsitul verii 2012 a inceput sa-mi creasca canini mai sus pe gingie si mi-a crescut in ambele parti doar sus si acum a ajuns sa creasca chiar foarte mult si se vede rau! Canini de lapte i-am scos dar acum se vede oribil si nu stiu daca o sa creasca mai jos dentistul a zis ca da dar au trecut deja 2 luni de cand am fost la dentist si nu vad nici o schimbare.Si am observat ca la si dintele de langa caninul din stanga a inceput sa-mi creasca. Medicul a zis ca trebuie sa-mi fac o radiografie la gura. Credeti ca-mi va trebui aparat dentar sau daca sa vor lasa in jos odata cu gingia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urmărește evoluția lor și mergi și la un control stomatologic.
Pa, pa.

| lelelelelel a răspuns:

Esti mort... s-ar putea sa ai nevoie de aparat dentar sau chiar de o operatie prin care sa-ti impinga dintii inapoi in gingie(dar cu fermitate desigur)