| anonim_4396 a întrebat:

Hey!

Am niste curiozitati legate de implantul dentar...

1. Daca ti-a picat un dinte cand erai mic si vrei sa-ti faci implant la maturitate atunci se mai poate face? Sau trebuie sa fie facut chiar atunci cand pica dintele?
2.Doare?
3.Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da, poti sa faci.
Nu ar trebui sa doara pentru ca iti face anestezie.
Iar preturile difera in functie de tipul de implant/clinica.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da se poate face.
Si nu doare. Iti face anestezie laughing

| minrest a răspuns:

Iti raspund potrivit principiilor tale: 1. Se poate face oricand si pe orice maxilar. 2. Nu doare, provoaca chiar placere. 3. Este extrem de ieftin. De ce sa te intristez, mai bine sa traiesti o iluzie placuta. Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se face dar e scump.un implant cu filet din titan te duce cam la 3600 de roni.