| MoonSpellMia a întrebat:

Hey. Am niste simptome mai ciudate:
*Tremurături scurte(cu tot corpul) de când sunt micã.
*Sensibilitate auz(ex:la niste boxe,căsti,telefoane, calculatoare aud un bâzâit enervant care restul nu-l aud)
*Nu mă pot concentra pe un text mai mult de 5 sec.
*Apucări violente(imi vine să arunc tot in jurul meu,să tip,si mai ales să lovesc,dar mă aptin cu greu)
*Mâine extrem de reci(ele sunt calde chiar fierbinti dar eu le simt reci ca gheata)
*Sensibilitate electricitate(ex: mă curentez rau la o priză,prietena(sau oricine alt cineva) nu o face)
*Dureri de cap(ex:Eram la scoală printre colegi si a inceput dintr-o dată să mă doară capul f.tare si parcă cineva mă strângea si auzeam un sunet f. enervant,nu stiam ce să fac,imi puneam mâinele in cap in speranta că se vor opri,dar nu.)
*Dureri in piept(ca si cum as fi apăsată)
*Visuri ciudate
*Mereu obosită(chiar dacă dorm mult)
*Schimbarea stării de spririt deasă
*Jucarea culorilor
*Plâng din orice
*Stresul constant si frica
*Reactii ciudate(e ca si cum eu nu vreau să le fac dar nu mă pot aptine(OffTopic))
*Vorbesc singură( foarte foarte des)
*De mică fac confuzii intre d si p sau am tendinta să scriu cifrele invers.

Nici nu mai spun de faptul că am gânduri sinucigase si sunt depresivă, sadică

Oare am schizofrenie(neavansat) sau Anxietate? Să merg la un control sau nu?

Am cautat simptone de la ambele si am selectat care mi se potrivesc.

Sincer imi e frica de tot si toate.
(Mai ales comentariile de la postare)

-Ms anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionutzz123 a răspuns:

Ar rrebuii sa mergi la un conrrol... Asa eram si eu dar cu timpul am invatat ca nu trebuie sa pun tot la suflet si sa mai fac putin si pe indiferentul. Si apropo adopta o pisica te v- a ajuta.

1 răspuns:
| Ionutzz123 a răspuns:

Si daca vrei sa mai vorbim trimite-mi pm cu facebooku' tau happy