| Nocturne0 a întrebat:

Hey,am o problema ciudata si stiu ca va veti amuza pe seama mea dar vreau sa aud pareri.

sunt baiat si am probleme cu erectiile si specific ca nu mi-am inceput viata sexuala. sa inceapa povestea big grin. acum 2-3 saptamani am fost cu autocarul intr-o excursie prin Anglia big grin super...dar va intrebati ce legatura are?!?! probabil multi ati auzit de asa numitul morning boner (in traducere erectia de dimineata). Acum fac legatura cu autocarul. De fiecare data cand adormeam in autocar si ma trezeam foarte plictisit de atata drum ma trezeam cu o erectie si de aici apare prima intrebare. 1.Este vreo problema cu mine?

Avand asta in vedere evident nu sunt impotent laughing.

Eu sunt din fire timid si introvertit desi nu duc lipsa de prieteni si socializare. Zilele astea am avut parte de destule momente care in mod normal cred ca ar fi trebui sa ma excite si totusi nu am avut nicio erectie (situatii gen fete care se puneau in brate la mine si efectiv sareau cu curu pe mine, am pipait-o pe o tipa, m-am sarutat cu ea). 2. Care credeti ca este motivul pentru acest lucru? (sunt heterosexual, sincer m-am intrebat ca poate am alte inclinatii sexuale de nu ma prea excita fetele dar nu este asta)... multimesc pentru rabdare si va rog cand raspundeti sa pune-ti 1 si 2 sa stiu exact la ce intrebare raspundeti

(un raspuns pentru prima intrebare m-am gandit eu ca este datorat fluxului de sange care difera in timp ce dormi si cand te trezesti...plauzibil?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Erectiile spontane sunt pentru a da un,, refresh" penisului, daca pot spune asa :p si el trebuie sa se dezvolte, si asa se dezvolta cel mai bine, cu un flux de sange care trece prin el.

Mintea ta o cam ia razna, in general noaptea. Tu daca dormi, creierul nu inseamna neaparat ca doarme, si se spune ca ai aproximativ 4-5 erectii pe noapte, culminand cu cea de dimineata.

Bucura-te ca o ai dimineata happy e fain, tuturor baietilor ne place :p.

De ce nu ai acum? Daca ai avut pana acum si stii cum e, inseamna ca ceva in viata ta s-a schimbat, din punct de vedere psihologic. Poate ai ceva pe cap, poate te-ai indragostit, sau poate pur si simplu nu esti atent.

Motivele sunt sute, insa daca persista prea mult, sugerez sa mergi la un medic. Nu-i prea de glumit cu astea.

... totusi, asta in cel mai rau caz. Sansele bat inspre a fi o perioada mai aiurea, atata tot.

| Nocturne0 explică (pentru guardian18angel):

Inteleg ca mi-ai raspuns doar la prima intrebare. nu erau doar dimineata...cat am fost pe autocar si m-a plictiseam aveam cate 6-7 erectii spontane pe zi fara ceva ce sa ma excite laughing adica imi pare aiurea...si extrema cealalta in care ceva ce ar trebui sa ma excite nu imi provoaca erectii.

| guardian18angel a răspuns (pentru Nocturne0):

... ti-am zis, se intampla de mai multe ori pe zi si pe noapte si asa e normal si natural, insa doar pentru ca acum ai o pauza, nu inseamna neaparat nimic. Daca stai saptamani de zile fara, sau mere cu... atunci e bai happy. Deocamdata n-ai de ce sa-ti faci griji.

Bafta!