| AlexAttac a întrebat:

Hey. Am o problema. Ma doare putin in partea dreapta jos si mi-e frica sa nu fie apendicita. Totul a inceput acum cateva zile cand m-a durut in partea dreapta a buricului, ca mai apoi sa simt un discomfort in partea dreapta jos. Durerea nu este mare deloc si cred ca in atatea zile (4-5), daca ar fi fost apendicita as fi fost deja la spital. Intr-e timp am avut stari de greata si lipsa poftei de mancare. Am fost si la medicul de familie si m-a palpat, nu m-a durut. A zis ca e vorba de o indigestie si mi-a dat ceva medicamente, dar eu inca sunt super speriat din cauza ca am citit pe ceva site ca cineva a avut ceva foarte similar si a ajuns la peritonita. Intrebarea ar fiI: Ati avut apendicita? Cum era durerea (ca intensitate)? Oricum, nu simt dureri mari, doar un discomfort. Pot sa fac orice, nu ma doare daca misc abdomenul sau apas.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu stiu ca daca stai pe spate si ridici piciorul drept si te doare, aia e apendicita...