| FizzMidOrAFK a întrebat:

Hey! Am o problema mai rusinoasa dar mna. De ceva vreme mi-a aparut pe langa zona organelor genitale (barbatesti) niste eruptii. Nu sunt sigur daca asa se numesc, dar arata de culoare rosie, ma mancanca rau cateodata, si mai face si ceva coarta. Cum as putea sa o tratez? Sau macar cum se numesc chestiilea alea... thx

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Spala-te dimineata si seara si NU MAI PURTA CHILOTI! Si eu pateam si de cind nu mai port decit foarte rar chiloti vara nici urma de asa ceva. Daca e musai sa porti, vezi sa fie de bumbac.

| SkyPilot a răspuns:

Poate sa fie orice, inclusiv o reactie alergica. Ar fi bine sa mergi la un dermatolog. Nu are de ce sa iti fie rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apar de la transpirație / caldura excesivă mai ales acum pe timp de vara. Se evita printr-o atenta si frecventa igiena corporala.

Iti vor dispărea in timp. Dar pot reaparea.

| Vi003 a răspuns:

Dizolva o lingurita de bicarbonat de sodiu, alimentar, din acela care se foloseste la prajituri, intr-un borcan de apa calduta si spala-te cu atentie in acea zona. O sa vezi ca scapi de mancarime. Oricum, un medic, chiar si cel de familie, iti va fi de ajutor. Sanatate!