| Tudorbratu23 a întrebat:

Salut, am 14 ani si am o problema, mi-au iesit de o vreme niste bubitie pline cu sange in zona organelor genitale, de la ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi sa nu fie o infectie sau altceva? Poate ar fi ok sa mergi la un control.

| AdioTPU a răspuns:

Poate de la epilat. Daca te epilezi cu bicul și nu aplici apoi o crema aftershave, te iriti, iritația apărând sub forma bubițelor de genul. Încearcă să aplici o crema hidratanta după fiecare epilare.

| dullcat a răspuns (pentru AdioTPU):

Nu neaparat. Poti sa te epilezi cu lama si fara sa te iriti. De obicei bicurile din plastic sunt cat se poate de nasoale in aceasta privinta, pentru ca au lamele de o calitate indoielnica si trebuie aruncate imediat. Multa lume le refoloseste si de aceea apar iritatii, plus ca intre lame se formeaza bacterii si nu e deloc igienic. Eu folosesc aparat de ras conventional, metalic(da, cum avea bunicul) si nu intampin nicio iritatie, mai ales ca schimb lamele destul de des. Nici nu folosesc nimic hidratant dupa, prea rar, fiindca nu e nevoie.O singura lama ascutita face o treaba mai buna decat 3-5 lame mediocre care doar agaseaza pielea si nici nu taie bine.